23 września uruchomiona została przez GZM nowa Metrolinia M21 komunikująca nasze miasto z dwoma innymi.
Dzięki skoordynowaniu połączenia z linią M18 na przystanku Wygoda Skrzyżowanie linia M21 połączyła Mikołów z Rudą Śląską i Bytomiem. W dni robocze w godzinach szczytu kursuje co 30 minut, poza szczytem oraz w weekendy co 60 minut od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Jej trasa prowadzi od Wygody przez: Halembę, Wirek, Nowy Bytom, Chebzie i Godulę oraz Szombierki do dworca w Bytomiu.
Więcej informacji: https://metropoliagzm.pl


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…