Sala Botaniczna CAS stała się 21 lutego miejscem, gdzie miło spędzając czas, można było poznać lub ugruntować w sobie proekologiczne podejście do konsumpcji.
Impreza zwana Garażówką nie odbywała się tutaj po raz pierwszy. Uczestnicy mogli stworzyć lub odwiedzić stoisko, gdzie na sprzedaż albo wymianę oferowano rzeczy nadal zdatne do użytku, ale pierwszemu właścicielowi już niepotrzebne. Dominowały ubrania, zabawki, książki, gry. Ponadto pojawiła się okazja, by wziąć udział w warsztatach „Kuchnia zero waste” i nauczyć się wykorzystywania kulinarnego artykułów zazwyczaj uważanych już za kuchenne odpady. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Za nami kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli uświadomimy sobie, że ten narodowy zryw Polaków do wspólnego pomagania trwa już prawie trzy i pół dekady, rzeczywiście można się zdziwić, jak szybko mija czas.
Więcej…