23 marca każdy, kto między godz. 10.00 a 12.00 odwiedził rynek, mógł uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach tworzenia palmy wielkanocnej.
Na rozstawionych stołach odbywało się przycinanie, kolorowanie, strojenie i dekorowanie, w którym uczestniczyli zarówno dzieci, jak i dorośli. Efektem ich pracy były własnoręcznie wykonane palmy. Dodatkowo w ruch poszły kredki, którym wspólnie mali i duzi dekorowali płytę centralnego placu świątecznymi motywami. Dla komitetów wyborczych była to również okazja do prezentacji swoich kandydatów i programów. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…