W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 18 grudnia zorganizowano wigilię dla samotnych. Przy wspólnym stole zasiadło prawie 170 podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Spotkanie rozpoczęło przekazanie przez Martynę Surgiewicz i Kacpra Sobotę, harcerzy XII Drużyny Starszoharcerskiej „Żywioły” ZHP Hufiec Ziemi Mikołowskiej, na ręce dyrektor MOPS Aleksandry Stolarskiej Betlejemskiego Światła Pokoju. Życzenia obecnym złożył burmistrz Stanisław Piechula oraz jego zastępczyni Aneta Esnekier, uczynił to również ks. Mariusz Marek – wikary z parafii św. Wojciecha.
Wigilia nie mogła odbyć się bez opłatka, którym dzielili się nie tylko najbardziej potrzebujący, ale też osoby, które ich wspierają: pracownicy MOPS-u, Centrum Integracji Społecznej, Dziennego Domu Pomocy, harcerze, radni, nauczyciele i wolontariusze z Klubu Mega Pomocni, którzy również przygotowali dla obecnych upominki.
Dla wszystkich z przedstawieniem jasełkowym wystąpiły dzieci z SP3, zaś z kolędę zaśpiewał Jan Piątek z SP4. Całość poprowadził Jarosław Ciszek z MDK. (BJ)
Drodzy Mikołowianie
Niewiele ponad miesiąc temu w szkołach rozbrzmiały pierwsze w tym roku szkolnym dzwonki. Do kolejnych wakacji jeszcze całe dziewięć miesięcy, więc by nauka przebiegała w komfortowych warunkach, a uczniowie i przedszkolaki mogli dobrze czuć się w swoich placówkach, jak co roku podczas wakacji wykonaliśmy szereg remontów i prac modernizacyjnych.
Więcej…