Tematem „Spotkania podróżniczego na strychu” w CAS 11 lutego były Włochy.
Bohaterką spotkania była Anna Pławecka. Jak głosił plakat imprezy – włóczykij, italianistka i właścicielka sklepu z włoskim winem. Swoją opowieść o ukochanym kraju śródziemnomorskim rozpoczęła od ujęć literackich jemu poświęconych, polecając uczestnikom spotkania lekturę książek: „Barbarzyńca w ogrodzie” Zbigniewa Herberta, „W cieniu Gran Sasso. Historie z Abruzji” Piotra Kępińskiego oraz „Pamięć Włoch” Wojciecha Karpińskiego. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…