14 marca na scenie MDK wystawiono sztukę mikołowianina Mariana Sworzenia „Powrót do Lubeki, czyli życie i upadek Louisa D.”.
Reżyserem przedstawienia jest Piotr Rybak. W kilku rolach można było zobaczyć mikołowskiego malarza Krzysztofa Rzeźniczka. Sztuka opowiada niechlubną historię pierwszego burmistrza Katowic, który okradł miejską kasę. Wywiad z autorem opublikowaliśmy w marcowej GM (wciąż do pobrania jako pdf tutaj na stronie). Gościem specjalnym wydarzenia była potomkini ostatniego sołtysa Katowic Łucja Skiba. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…