10 kwietnia przed stojącymi przy bazylice św. Wojciecha tablicami pamięci uczczono pamięć poległych.
Uczyniono to w 85. rocznicę zbrodni katyńskiej i w 15 lat od katastrofy smoleńskiej. Kwiaty i znicze złożyły władze miasta: wiceburmistrz Mateusz Handel, przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Syryjczyk-Słomska i jej zastępca Łukasz Ryguła, radni, przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Ziemi Mikołowskiej oraz mieszkańcy naszego miasta. Modlitwę odmówił ks. proboszcz Grzegorz Borg. Wcześniej w tej samej intencji odprawiona została msza święta. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…