AKF „iks” zorganizował 5 września w MDK prezentację zwycięskich filmów z ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowe Południe.
Pokazano „Nadzieję” w reż. Krzysztofa Jakoniuka (Grand Prix Festiwalu), ale także obrazy „Płatne po planie” w reż. Tomira Dąbrowskiego, „Streetworker” w reż. Damiana Piaseckiego, „Dyktator” w reż. Bartosza Gajdy, „Śmiertelna pomyłka” w reż. Dariusza Henki, „Najlepszy” w reż. Marzeny Wacław-Pazery oraz „złoTOwłosy” w reż. Macieja Żuka.
9. edycja festiwalu Filmowe Południe rozpocznie się 23 września. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…