Ponownie w MBP 25 października zgromadzili się miłośnicy opowieści o dalekich stronach, czyli uczestnicy trzeciego dnia festiwalu podróżniczego Rajzefiber.
Pierwszym sobotnim wydarzeniem była projekcja filmu „Big water theory”. Z kolei przyszedł czas na gości: najpierw o swoich podróżach „maluchem” po kraju i różnych częściach świata opowiadał Arkady Fiedler, a potem gawędy o swoich kulinarnych poszukiwaniach i peregrynacjach do kilkudziesięciu krajów snuł Adam Borowicz.
Prowadzący Michał Słowioczek zachęcał do wsparcia charytatywnej kwesty, którą organizatorzy prowadzili we współpracy z Fundacją Sto Serc na rzecz 11-letniej mikołowianki Lilianny Wity. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Są takie momenty w prowadzeniu samorządu, kiedy ma się poczucie, że zamykamy ważny etap przygotowań i jednocześnie otwieramy coś zupełnie nowego. Dla mnie właśnie takim momentem jest rozpoczęcie budowy nowej siedziby Miejskiego Domu Kultury.
Więcej…