Dwa koncerty z organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina cyklu pod hasłem „Efekt Chopina” zaplanowano w Mikołowie – pierwszy 11 grudnia w MDK zakończył się owacją na stojąco.
Program recitalu przedstawił dyrektor jednostki Tomasz Ignalski. Za fortepianem zasiadł i publiczność zaczarował Yehuda Prokopowicz. Tematem koncertu były „Formy taneczne w twórczości Chopina”.
Druga mikołowska odsłona projektu już w najbliższy poniedziałek w MBP. Zaprezentuje się podczas niej Marcin Wieczorek. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…