W MBP 15 grudnia miała miejsce druga odsłona odbywających się w Mikołowie koncertów z cyklu Efekt Chopina organizowanych przez Narodowy Instytut Chopina.
Przybyłych gości powitała dyrektor placówki Katarzyna Błaszczyk-Dróżdż, a sylwetkę zaproszonego artysty oraz zaplanowany repertuar przedstawił Marcin Bies.
Z recitalem wystąpił Marcin Wieczorek. Zagrał walce, mazurki i polonezy. Tak, jak przy pierwszym koncercie w miniony czwartek w MDK w wykonaniu Yehudy Prokopowicza, wieczór zakończył się owacją na stojąco. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…