Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

20 lat małej szkoły pełnej uśmiechów

12.05.2026 01 0112.05.2026 01 02

Jubileusz 20-lecia świętowała 12 maja najmniejsza szkoła w powiecie mikołowskim, czyli Zespół Szkół nr 1 Specjalnych.

Placówka mieści się na terenie Ośrodka dla Niepełnosprawnych w Borowej Wsi, zaś uroczystość odbyła się w MDK. Zaproszono na nią samorządowców, darczyńców i przyjaciół, nie zabrakło również rodziców oraz byłych i obecnych uczniów i nauczycieli.
– Jesteśmy małą, ale niezwykłą szkołą – zapewniała jej dyrektor Anita Kuśmierska, przypominając najważniejsze wydarzenia z jej historii, chociażby nadanie przed 13 laty imienia ks. Jana Twardowskiego.
– To nasz duch opiekuńczy – zaznaczyła.
Obecność autora „Krzyżyka na drogę” czy też tak znanego wiersza jak „Spieszmy się kochać ludzi” stale była obecna w uczniowskich prezentacjach. Występy artystyczne przeplatane były podziękowaniami i nagrodami. Starosta Mirosław Duży, członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar oraz naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu starostwa Iwona Smorz wręczyli na ręce dyrektorki i jej zastępczyni Ewy Tebinki pamiątkową statuetkę oraz nagrody finansowe. Przy tej okazji Mirosław Duży przypomniał, że osiem lat temu, gdy obejmował stanowisko, w powiecie było 115 dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
– Obecnie jest ich dwa razy więcej – zauważył deklarując, że do 2029 roku zrealizowana zostanie rozbudowa Zespołu Szkół nr 2 Specjalnych przy ul. Pokoju i właśnie tam w przyszłości ZS nr 1 Specjalnych ma zostać przeniesiony.
Podziękowania i życzenia złożyli również przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Conrad, wiceprezes WFOŚiGW Iwona Gejdel-Targosz, a w imieniu posła Łukasza Osmalaka – Tomasz Macha. Wdzięczność wyraził oraz upominki w imieniu samorządowców z naszego powiatu przekazał burmistrz Stanisław Piechula. (BJ)

Podczas uroczystości ogłoszono zwycięzców popularyzującego twórczość księdza Twardowskiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z powiatu mikołowskiego. Prace napłynęły z 13 placówek, a oceniano je w trzech kategoriach.
W grupie najmłodszej kl. I-III pierwsze miejsce zajęła Julia Witkowska, drugie Tymoteusz Michalski, a trzecie Hanna Szarek (wszyscy z SP 2 w Łaziskach Górnych).
Wśród uczniów klas IV-VI najwyżej oceniono pracę Poli Czekańskiej, drugą lokatę otrzymała Wiktoria Jaworska-Sitko (obie z SP3 w Łaziskach Górnych), trzecie miejsce zajęła Wiktoria Biernacka z SP1 w Mikołowie.
W najstarszej grupie klas VII-VIII wygrał zdobył Alan Górny z ZS nr 2 Specjalnych w Mikołowie, drugie Igor Kondziela z SP w Gostyni, a trzecie Alicja Łuczak z SP 3 w Orzeszu Zawadzie.
Nagrodzone prace można było podziwiać w holu MDK. Zanim jednak zaproszeni goście mogli to uczynić, wyświetlony poświęcony jubilatce film „Szkoła pełna uśmiechów”.

12.05.2026 01 0312.05.2026 01 0412.05.2026 01 0512.05.2026 01 0612.05.2026 01 0712.05.2026 01 0812.05.2026 01 0912.05.2026 01 1012.05.2026 01 1112.05.2026 01 12

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 08.06.2026t plakat 02 0130.05.2026 plakat 01 01

10.06.2026 plakat 01 0110.06.2026 plakat 01 02

30.05.2026 plakat 01 0330.05.2026 plakat 01 04

07.06.2026 plakat 01 01plakat 06.01 MOSiR

 
Przewiń na górę