Przedostatni koncert XXXIV Mikołowskich Dni Muzyki odbył się 14 maja w bujakowskim sanktuarium.
Świątynia wypełniła się po brzegi melomanami przybyłymi na występ kwartetu klarnetowego studentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Wieczór poprowadził Jarosław Ciszek, zaś przed koncertem słuchacze mieli możliwość opowiedzieć o swoim postrzeganiu kultury w ramach projektu „Ruszamy w Mikołów”.
Przed nami jeszcze koncert finałowy – w sobotę, 16 maja, o godz. 19 w Bazylice św. Wojciecha wystąpi Orkiestra Kameralna Archetti.
Zdjęcia: Birdabo Studio


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…