Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Dbamy o zdrowie w Mikołowie czyli mammobus i fizjoterapia do usług

17.05.2026 01 0117.05.2026 01 02

Długie kolejki chętnych zainteresowanych darmowymi badaniami były najlepszą zachętą do skorzystania z oferty przygotowanej na wydarzenie nazwane „Dbamy o Zdrowie w Mikołowie” zorganizowane 16 maja. Mimo kapryśnej pogody chętnych nie brakowało, szczególnie do zaparkowanych przed urzędem mobilnych laboratoriów, w których można było zbadać gęstość kości czy też sprawdzić poziom glukozy.

Tego dnia od 10.00 do 15.00 odwiedzający główny plac miasta oraz Centrum Aktywności Społecznej oraz MDK mogli skorzystać nie tylko z badań, ale też uczestniczyć w warsztatach czy zasięgnąć porad w jednym z kilkunastu punktów informacyjnych placówek medycznych oraz jednostek miejskich i powiatowych. Wśród nich swoje stoiska miały Centrum Integracji Społecznej, Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku czy też Śląski Klub Amazonek.
W kamienicy Rynek 2 chętni mogli sprawdzić swój słuchu i wykonać badania spirometryczne. Te ostatnie oferował Szpitala Chorób Płuc w Orzeszu.
 – Pokazujemy proste ćwiczenia z wykorzystaniem maty, krzesła i innych przedmiotów codziennego użytku – mówiła fizjoterapeutka ze Szpitala św. Józefa Dorota Siekiera, która wraz z Monika Szromek w Sali Botanicznej przy Rynek 2 prowadziła zajęcia na zdrowy kręgosłup. W tym samym miejscu dogoterapeutka Małgorzata Stacha zaprosiła najmłodszych do wspólnej zabawy z czteroletnim owczarkiem szkockim Disco.
W kamienicy Jana Pawła II 4 oferowano badania uroginekologiczne z wykorzystaniem aparatu USG oraz dopplerowskie kończyn dolnych. O zaletach akupunktury opowiadała Aleksandra Chrobok-Wolska.
Specjaliści z mikołowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego Psyche-Med zapraszali na warsztaty dla rodziców dotyczące higieny cyfrowej czy też diagnostykę w kierunku depresji.
W Miejskim Domu Kultury działał m.in. punkt Narodowego Funduszu Zdrowia, w którym można było wyrobić sobie Europejską Kratę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Z kolei najmłodszym oferowano zabawy w kąciku bibliotecznym.
Na ustawionej na rynku scenie pojawiły się również instruktorki z Gym City zapraszające do wspólnej zumby. Głównym organizatorem wydarzenia był Referat Zdrowia Urzędu Miasta. (BJ)

17.05.2026 01 0317.05.2026 01 0417.05.2026 01 0517.05.2026 01 0617.05.2026 01 0717.05.2026 01 0817.05.2026 01 0917.05.2026 01 10

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 08.06.2026t plakat 02 0130.05.2026 plakat 01 01

10.06.2026 plakat 01 0110.06.2026 plakat 01 02

30.05.2026 plakat 01 0330.05.2026 plakat 01 04

07.06.2026 plakat 01 01plakat 06.01 MOSiR

 
Przewiń na górę