Zlotem na terenach zielonych czyli tzw. Skałce w Kamionce fani motocykli z naszego miasta zainaugurowali 16 maja tegoroczny sezon.
Zanim jednak wszyscy zjawili się w tym miejscu, spotkali się na parkingu przy ul. Jasnej. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, bowiem przy wjeździe na DK 81 stoi krzyż postawiony w miejscu tragicznego wypadku, w którym zginął przed laty jeden z ich kolegów. Motocyklowa brać uczciła jego pamięć zapaleniem zniczy, a potem kawalkadą przejechano na miejsce docelowe, gdzie jedną z atrakcji był koncert zespołu Destymia. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
W sobotę 16 maja na Rynku odbędzie się wydarzenie „Dbamy o zdrowie w Mikołowie”. To nowa inicjatywa mojej zastępczyni Anety Esnekier i Referatu Zdrowia – liczę, że na stałe wpisze się ona w kalendarz mikołowskich wydarzeń.
Więcej…