Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Kameralne duety na scenie książnicy

21.05.2026 02 0121.05.2026 02 02

Drugi z cyklu Koncertów Katedry Kameralistyki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbył się 21 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Tym razem melomani mieli okazję posłuchać laureatów V Uczelnianego Konkursu Zespołów Kameralnych. Po przesłuchaniach 14 i 15 maja w Sali Koncertowej AM zostali nimi: Natalia Brzezicka (wiolonczela) z Zofią Stelmach (fortepian) oraz Magdalena Gloria Wójciak (sopran) z Kacprem Kuklińskim (fortepian). W MBP zaprezentowali przekrojowy repertuar kameralny złożony między innymi z dzieł J. Brahmsa, G. Donizettiego, R. Straussa, B. Martinu, K. Szymanowskiego i A. Tansmana. Do jego wysłuchania zaprosił Marcin Bies, a wprowadzenie dokonał Tymoteusz Bies. (BP)

21.05.2026 02 0321.05.2026 02 0421.05.2026 02 0521.05.2026 02 0621.05.2026 02 0721.05.2026 02 08

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 08.06.2026t plakat 02 0130.05.2026 plakat 01 01

10.06.2026 plakat 01 0110.06.2026 plakat 01 02

30.05.2026 plakat 01 0330.05.2026 plakat 01 04

07.06.2026 plakat 01 01plakat 06.01 MOSiR

 
Przewiń na górę