Kilkaset sadzonek bratków w różnych kolorach czekało na chętnych, którzy zjawili się 25 maja w okolicach zejścia na targowisko z parkingu przy ratuszu.
Akcja, którą nazwano „Przygarnij kwiatka”, rozpoczęła się o godz. 9.00 i już przed tą godziną można było spotkać Mikołowian zainteresowanych skorzystaniem z okazji, by nieodpłatnie zabrać rośliny do swoich ogrodów. Niektóre osoby przyszły z kartonami i skrzynkami, a przebierać można było bez ograniczeń aż do ostatniej sztuki. O dostarczenie kwiatów zadbał Zakład Usług Komunalnych. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…