Gościem Muzeum była 11 czerwca prof. dr hab. Jolanta Tambor, która wystąpiła z wykładem inaugurującym nowy projekt realizowany przez placówkę.
Chodzi o dofinansowany przez Instytut Różnorodności Językowej Rzeczypospolitej program „Mikołowski Kod Tożsamości. Ślōnsko gŏdka w dialogu pokoleń”. Obejmie on koncerty, konkursy, spektakle i warsztaty mające na celu promocję naszego języka regionalnego i integrację społeczną wokół dziedzictwa kulturowego.
Na czwartkowym spotkaniu związana z UŚ lingwistka opowiedziała o kondycji ślōnskij gōdki na globalnym tle innych języków i ich witalności w oparciu o badania naukowe. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Zacznę od dobrej wiadomości. Zakończyliśmy kolejny bardzo ważny etap na drodze do budowy nowoczesnego obiektu kultury w Mikołowie – i stało się to wcześniej, niż pierwotnie zakładaliśmy.
Więcej…