Po raz 46. wyruszyli 6 stycznia w trasę uczestnicy Sąsiedzkiego Rowerowania O Rety. Tym razem celem było Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.
Tego dnia obchodzono w nim Święto Światła połączone z dorocznym zapaleniem oryginalnej żarówki Edisona.
Jak piszą sami uczestnicy: „Po-le-ca-my! Dziękujemy Jolanta Pietryja-Smolorz i całej Załodze, o Gromowładnych nie wspominając! Miło było spotkać przemykającego z prędkością światła Mariusza Dmetreckiego i Wojtka Szwieca. Koncert z prądem – porażający.”


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…