Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Radna i sekretarz czytali Jeżycjadę

25.04.2018 2 00125.04.2018 2 002

Impreza biblioteczna „Siostry Borejko – czytamy Jeżycjadę” odbyła się 25 kwietnia w MBP.

Zorganizowana została w ramach II Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady. Fragmenty książek Małgorzaty Musierowicz o rodzinie Borejko czytali zaproszeni goście: Jakub Jarząbek – sekretarz miasta, Iwona Spychała–Długosz – radna oraz dziennikarka Gazety Mikołowskiej, Bożena Holeczek – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz przedstawiciele czterech trzecich klas SP5.
Imprezę prowadziła Agulencja – Bibliotencja, która zaprosiła cztery drużyny, czyli „Gabrysię” – uczniowie klasy 3a, „Idę” – kl. 3f, „Natalię” – kl.3c oraz „Pulpecję” – kl.3g, do wspólnej zabawy. Każda klasa – drużyna reprezentowała jedną ze sławnych sióstr Borejko – bohaterek 22–tomowej serii książek Małgorzaty Musierowicz.

Agnieszka Wróbel

25.04.2018 2 00325.04.2018 2 00425.04.2018 2 00525.04.2018 2 00625.04.2018 2 007

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 20.06.2026 plakat 03 0122.06.2026 plakat 02 01

18.06.2026 plakat 02 0122.06.2026 plakat 02 02

24.06.2026 plakat 01 0118.06.2026 plakat 02 02

21.06.2026 plakat 01 02plakat 06.01 MOSiR

 
Przewiń na górę