Niedziela 29 kwietnia przebiegała w Mikołowie pod znakiem odpustu parafialnego ku czci św. Wojciecha.
W samo południe odprawiona została w Bazylice suma odpustowa. Kazanie wygłosił ksiądz dr Wojciech Surmiak, duszpasterz akademicki i duszpasterz pracowników naukowych w Archidiecezji Katowickiej. W nabożeństwie uczestniczyły tłumy mikołowian, nie zabrakło także delegacji, zaś władze miasta reprezentowali burmistrz Stanisław Piechula i przewodniczący Rady Miasta Michał Rupik.
Zdjęcia: Roman Gwiżdż


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…