4 maja odbyła się comiesięczna akcja krwiodawstwa organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
W pierwszy majowy piątek na podzielenie się tym najcenniejszym lekarstwem zdecydowało się 19 osób, w tym osiem pań. Wśród nich znalazły się Gabriela Szaforz, Dorota Pręgowska i Magdalena Koj. Wszystkie pracują w tym samym miejscu i również razem postanowiły po raz pierwszy oddać krew. Jak zgodnie zapewniają uczyniły to z chęci pomocy innym i przekonują, że to nie był ich ostatni raz. W trakcie trwającej do 16.00 akcji zebrano ponad 8,5 litra krwi. Kolejna zaplanowana została na 1 czerwca. (bj)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…