Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Gryfne Bajtle na Karliku

18.05.2018 2 00118.05.2018 2 002

Po raz VIII zorganizowano Powiatowy Konkurs Regionalny „Karlik”. Koncert laureatów, podczas którego najlepsi otrzymali statuetki, odbył się 18 maja na deskach MDK.

W tegorocznej edycji uczestniczyło 170 uczniów z 12 szkół powiatu mikołowskiego. Jury w składzie: Halina Adamus, Andronika Krawiec i Barbara Wilkoszyńska przyznało dziesięć nagród w dwóch kategoriach: teatralnej i wokalno–instrumentalnej.
Wśród solistów i zespołów teatralnych pierwsze miejsce zajęły Krasnale Ani z SP10 w Orzeszu–Woszczycach, drugą lokatę przyznano Jakubowi Kurczokowi z SP w Orzeszu–Zazdrości, a trzecie uczniom klasy 1a z SP10 w Mikołowie. Wyróżnienia trafiły do Śląskich Bajtli z SP3 w Mikołowie i Gyfnych Bajtli z SP2 w Orzeszu.
W kategorii wokalno–instrumentalnej pierwszą lokatę wyśpiewał zespół Wolinki z SP3 Mikołów, drugie miejsce przypadło dzieciom z SP5 w Łaziskach Górnych, a trzecie Szwarnym Dziołchom z tej samej placówki.
Wśród solistów wygrała Małgorzata Burliga z SP10 w Mikołowie, zaś wyróżnienie trafiło do duetu Lena Więcek i Bartłomiej Smołka z SP5 w Orzeszu.
Statuetki zwycięzcom wręczał burmistrz Stanisław Piechula. (BJ)

18.05.2018 2 00318.05.2018 2 00418.05.2018 2 00518.05.2018 2 006

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 20.06.2026 plakat 03 0122.06.2026 plakat 02 01

18.06.2026 plakat 02 0122.06.2026 plakat 02 02

24.06.2026 plakat 01 0118.06.2026 plakat 02 02

21.06.2026 plakat 01 02plakat 06.01 MOSiR

 
Przewiń na górę