Grupa 13 nastolatków z trzech szkół rywalizowała 18 maja w MBP w „Dyktandzie dla uczniów klas 6 – 7”.
Tytuł Mistrza wywalczyła Weronika Kosińska (kl. 7a w SP3), która nie popełniła żadnego błędu. Tytuły Wicemistrza zdobyli Kaja Olszańska (również kl. 7a w SP3) i Artur Jakubczyk (kl. 7a w SP5). Wyróżnienie otrzymał Kacper Bachul z kl. 7b w SP1.
Autorką tekstu dyktanda o Miejskiej Bibliotece Publicznej i współorganizatorką konkursu była polonistka Magdalena Piotrowska.
Agnieszka Wróbel


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…