W tym miesiącu ruszyła akcja FITsenior czyli bezpłatne zajęcia sportowe dla seniorów organizowane przez MOSiR, Golf Park Mikołów i Fundację O’Rety Team.
24 maja o godz. 10 na Placu Harcerskim spotkali się ci, którzy pod hasłem SeniO’Rety postanowili na rowerach ruszyć na Starganiec. Organizatorzy wycieczki – Aneta i Maciej Esnekierowie – w pełnej gotowości czekali na chętnych. Tych było niewielu, ale przybyłych to nie zraziło. Kolejnym razem do ekipy planują dołączyć burmistrz Stanisław Piechula oraz radni. (IS–D)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…