Głównym punktem obchodów 10-lecia MOSiR był 23 czerwca zorganizowany na rynku dunk tank.
Jest to urządzenie, w którym po trafnym rzucie piłką w specjalny przycisk zwalnia się zapadnia, przez co osoba siedząca na platformie wpada do wypełnionej wodą beczki.
W Mikołowie zabawa powiązana była z akcją charytatywną na rzecz chorej na raka 10-letniej Wiktorii, dlatego rzuty można było licytować na allegro. Chętnych nie brakowało, gdyż gotowość, by usiąść nad beczką, zgłosili się m. in. burmistrz Stanisław Piechula, wiceburmistrz Mateusz Handel, dyrektorzy szkół i inne znane w mieście osobistości.
Na zakończenie tej zabawy burmistrz postanowił przepłynąć fontannę.


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…