6 sierpnia o godz. 12 w mikołowskim oddziale Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyła się konferencja prasowa prezentująca rządowy program rolny – „Plan dla wsi".
Organizatorem była poseł Izabela Kloc, która przedstawiła założenia planu oraz omówiła podstawowe problemy polskiego rynku żywnościowego.
– Konsumenci poszukują żywności wysokiej jakości – świeżej i naturalnej dlatego stworzenie możliwości sprzedaży bezpośredniej i ułatwienie handlu detalicznego rolnikom jest tak ważne. Wspomniała o utworzeniu Narodowego Holdingu Spożywczego, którego zadaniem będzie stabilizacja rynków rolnych – dodała.


Drodzy Mikołowianie
Zacznę od dobrej wiadomości. Zakończyliśmy kolejny bardzo ważny etap na drodze do budowy nowoczesnego obiektu kultury w Mikołowie – i stało się to wcześniej, niż pierwotnie zakładaliśmy.
Więcej…