W ostatni dzień sierpnia na parkingu przy ratuszu zaparkował ambulans Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
Jego obecność była związana z drugą w tym miesiącu akcją honorowego oddawania krwi. Z zaproszenia skorzystał między innymi Mirosław Kołodziej z Katowic:
– Jestem motocyklistą i nasze środowisko często włącza się w takie akcje. Dziś oddaję krew pierwszy raz po dłuższej przerwie. Robię to, bo wiem, że jest to lek nie do zastąpienia i ratujący życie. Do dzielenia się nią namówiłem również żonę – przyznaje.
– Pierwszy raz oddałem krew, będąc jeszcze w liceum, a na tę akcję przyjechałem z Orzesza. Teraz raz, dwa razy w roku staram się to robić, bowiem uważam, to za miły obowiązek – przekonuje Władysław Gaweł.
31 sierpnia zarejestrowano 23 chętnych, krew oddało 19 osób, w tym sześć pań. Uzyskano jej 8,5 litra. (BJ)
Drodzy Mikołowianie
Niebawem wybory prezydenckie – jedno z najważniejszych wydarzeń w demokratycznym państwie. To wtedy każdy z nas może wyrazić swój głos i zdecydować o przyszłości naszego kraju.
Więcej…