Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Napisali to po naszymu

18.11.2018 4 00118.11.2018 4 002

Mikołowianin Sławomir Fudala został zwycięzcą tegorocznego konkursu „Napiszmy to po naszymu”. Rozstrzygnięcie jego VI edycji nastąpiło 17 listopada w MBP.

Drugie miejsce zajął Stanisław Neblik z Rybnika, a trzecie Urszula Pach z Mikołowa oraz Czesław Żemła z Czerwionki-Leszczyn.
Na tegoroczny konkurs prace nadesłało 17 osób, nie tylko z naszego miasta, ale również z Czerwionki-Leszczyn, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Rybnika, Jankowic czy Ornontowic.
Jury w składzie Marek Szołtysek – przewodniczący oraz Bożena Holeczek i Józef Żur przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je Barbara Politaj z Rudy Śląskiej i Henryk Fic z Mikołowa.
Nagrody wręczali burmistrz Stanisław Piechula oraz Bożena Holeczek – dyrektor MBP.
Zwieńczeniem wieczoru był koncert pieśni polskich. Wystąpiła Iwona Karbowska (sopran) oraz Agnieszka Porzuczek (fortepian), zaś w programie znalazły się pieśni i arii operowe S. Moniuszki i F. Chopina. (BJ)

18.11.2018 4 00318.11.2018 4 00418.11.2018 4 00518.11.2018 4 006

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 20.06.2026 plakat 03 0122.06.2026 plakat 02 01

18.06.2026 plakat 02 0122.06.2026 plakat 02 02

20.06.2026 plakat 03 0218.06.2026 plakat 02 02

21.06.2026 plakat 01 02plakat 06.01 MOSiR

 
Przewiń na górę