Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

250 charytatywnych biegaczy

02.02.2019 4 00102.02.2019 4 002

Ponad 250 biegaczy wystartowało 2 lutego w VI Charytatywnym Biegu organizowanym przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Powstańców Śląskich.

Tym razem rywalizowali, by wspomóc Karolinkę Goryl i Alexa Trzepizura.
Uczestnicy mieli do wyboru trasy 5 lub 10-kilometrową. Start i metra zlokalizowane zostały na Plantach, zaś bieg odbywał się nie tylko parkowymi alejami, ale również ulicami Nowy Świat, Żwirki i Wigury oraz Konstytucji 3 Maja.
Na dystansie 10 kilometrów najlepszy czas osiągnął Jakub Lysko z Dąbrowy Górniczej, drugie miejsce zajął Dariusz Starzyński z Sędziszowa, trzeci był Krzysztof Paliga z Katowic. Najlepszy z mikołowian okazał się Sebastian Krosny z Biegatonu, który zajął czwartą lokatę. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła mikołowianka Katarzyna Syryjczyk-Słomska, drugie Elżbieta Przybył z Radzionkowa, a trzecie Dorota Wyleciał z Katowic.
Na dystansie 5 kilometrów najlepszy czas osiągnął Aleksander Zięba z Psar, Szymon Kastelik z Gilowic był drugi, a trzeci Marcin Gregorczyk z mikołowskiego Biegatonu. Wśród pań triumfowała Ela Dylla z UKS Trójka Mikołów, druga była Daria Lisowska z Mikołowa, a trzecia Klaudia Wróbel z G1 Mikołów.
Wśród biegnących na 5 km uczniów SP 1 najlepszy czas osiągnął Gabriel Kuropatwa. (BJ)