Jednym z pierwszych dawców, który 7 czerwca oddał krew, był strażak z jednostki ochotniczej z Mokrego, który przyznał, iż krwiodawców w tej formacji jest wielu.
– To jeszcze jedna z form pomocy drugiemu człowiekowi, która mnie osobiście nic nie kosztuje – przyznaje.
Tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca na parkingu przez Urzędem Miasta stanął ambulans RCKiK w Katowicach, w którym od godz. 10 do 16 można było honorowo oddać krew.
Następną taką akcję zaplanowano na 28 czerwca z okazji Dni Mikołowa. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…