Wyjątkowa uroczystość miała miejsce 15 września w Sanktuarium Matki Bożej Bujakowskiej.
Świątynię odwiedził arcybiskup senior Damian Zimoń, aby w trakcie uroczystej mszy poświęcić figurę św. Ambrożego – patrona pszczelarzy. Koncelebrowanej przez trzech księży eucharystii asystowały poczty sztandarowe kilku kół Śląskiego Związku Pszczelarzy. Swoje wystawili również górnicy i strażacy. Drewniany ołtarz w bocznej nawie, w którym posadowiona została rzeźba, zaprojektowała Klaudia Adamczyk. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…