16 września odbyła się sesja wyjazdowa Szkoły Liderów, czyli doroczna wycieczka jej uczestników do Warszawy.
W trakcie wyjazdu młodzież zwyczajowo zwiedza gmach i kompleks budynków parlamentu, a następnie uczestniczy w debacie o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi i zapobieganiu wszelkim uzależnieniom. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień poseł Małgorzaty Zwiercan, która nie mogła w nim uczestniczyć, ale odczytano jej list.
Młodzież w osobach Miłosza Ryguły i Katarzyny Urazińskiej wygłosiła w obecności przedstawicieli państwowych agend zajmujących się poruszaną problematyką przygotowane w trakcie wiosennej sesji Szkoły Liderów przesłanie do dorosłych.
W wyjeździe uczestniczyli też wiceburmistrz Iwona Spychała-Długosz oraz przedstawiciele miejskich instytucji i policji. Minutą ciszy uczczono pamięć założyciela szkoły i inicjatora wyjazdów do parlamentu Tadeusza Rosy. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Regularnie co trzy tygodnie odbywam w stałym gronie moich współpracowników specjalne spotkania, na których omawiamy wyłącznie inwestycje strategiczne. Jednym z głównych zadań zapisanych w mikołowskiej strategii rozwoju miasta jest budowa pełnego i spójnego systemu dróg dla rowerów.
Więcej…