7 grudnia kolejny raz otwarte zostało Biuro Świętego Mikołaja, które mieści się na parterze jednej z kamienic przy ul. Jana Pawła II. Będzie ono czynne do 14 grudnia.
Każdy chętny może przekazać tam zabawki, książki, ubrania, artykuły szkolne, słodycze, środki czystości. Trafią one do podopiecznych Stowarzyszenia Uśmiech.
Biuro czynne jest od poniedziałku do czwartku od 12 do 15, w piątek od 12 do 17, w soboty od 10 do 12. W godzinach, kiedy biuro będzie zamknięte, dary można zotawić w siedzibie straży miejskiej przy Rynku 7.
W dniu otwarcia dzieci z Uśmiechu oraz uczniowie z SP 5 wystąpili na rynku. Pomocnikami w biurze Świętego Mikołaja są uczniowie i nauczyciele z SP 5. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
Są takie momenty w prowadzeniu samorządu, kiedy ma się poczucie, że zamykamy ważny etap przygotowań i jednocześnie otwieramy coś zupełnie nowego. Dla mnie właśnie takim momentem jest rozpoczęcie budowy nowej siedziby Miejskiego Domu Kultury.
Więcej…