Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Covid i pieniądze dla medyków

28.11.2020 1 0128.11.2020 1 02

Gwarancje dodatkowych pieniędzy dla personelu medycznego pracującego z chorymi na covid, a także kwestie statystyk dotyczących zakażeń na SARS-CoV-2 – to tylko kilka zagadnień poruszonych 27 listopada w trakcie wideokonferencji władz śląskich powiatów oraz dyrektorów szpitali z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem.

Konferencja odbyła się w zdalnym trybie, zaś powiat mikołowski reprezentowali wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz Cezary Tomiczek – prezes Centrum Zdrowia.
W dyskusji nawiązano także do przekształcania kolejnych szpitali oraz tworzenia oddziałów przeznaczonych dla chorych z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.
Samorządowcy pytali też o powstający szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na Covid-19 utworzony na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Wojewoda zaznaczył, iż placówka uzyskała już swoją gotowość. Trwa również proces rekrutacji personelu.
Wśród problemów wskazywanych przez samorządowców i medyków pojawiły się alarmujące informacje o brakach w dostępie do tlenu medycznego. (BJ)

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 08.06.2026t plakat 02 0130.05.2026 plakat 01 01

11.06.2026 plakat 01 0110.06.2026 plakat 01 02

11.06.2026 plakat 01 0230.05.2026 plakat 01 04

07.06.2026 plakat 01 01plakat 06.01 MOSiR

 
Przewiń na górę