Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Mogą oddać krew, więc to robią

07.05.2021 3 00107.05.2021 3 002

Pierwszy piątek miesiąca, to tradycyjnie dzień, w którym w naszym mieście parkuje ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Nie inaczej było 7 maja. W tym dniu od 8 do 14.30 można było w nim oddać krew.  

Uczynił to między innymi mikołowianin Marek Traczykiewicz, który jest wielokrotnym dawcą.
– Krew jest potrzebna, a nie można jej wyprodukować. Mój teść miał kiedyś poważną operację serca, dlatego zdaje sobie sprawę jak jest ona ważna – przyznał.
Po raz szósty tym bezcennym lekiem podzieliła się katowiczanka Klaudia Musiolik.
 – Oddając ją mam świadomość, że pomagam innym. Dla mnie to nic trudnego. Po pobraniu nic mi nigdy nie dolegało, a przecież kiedyś sama mogę jej potrzebować – zaznacza.
Tego dnia zgłosiło się 21 chętnych, oddało ją 13 osób, zebrano ponad 5,8 litra. Kolejna akcja 21 maja w tych samych godzinach. (BJ)

07.05.2021 3 00307.05.2021 3 00407.05.2021 3 005

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 20.06.2026 plakat 03 0122.06.2026 plakat 02 01

18.06.2026 plakat 02 0122.06.2026 plakat 02 02

20.06.2026 plakat 03 0218.06.2026 plakat 02 02

21.06.2026 plakat 01 02plakat 06.01 MOSiR

 
Przewiń na górę