Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Miasteczko rowerowe w mokierskim parku

13.06.2021 1 00113.06.2021 1 002

W strugach deszczu otwarto 12 czerwca w mokierskim parku miasteczko ruchu drogowego.

Właśnie tam rozstawiono trasy, sygnalizatory, znaki i przejścia dla pieszych, które służą nauce właściwego zachowania się na drodze.
– Całe miasteczko składa się z elementów, które można zdemontować i przewieźć w inne miejsce. Zakupione zostało z gminnym dofinansowaniem przeznaczonym na inicjatywę lokalną, którą zgłosiłem. Idea jest taka, że nie będzie ono służyło tylko mieszkańcom Mokrego, lecz będzie wypożyczane na różne wydarzenia organizowane w mieście – zapewnia Sławomir Fudala, sołtys Mokrego.
Pierwszymi użytkownikami były dzieci, które testowały samochodziki, uczyły się zasad ruchu drogowego, dowiadywały się, czym jest pojazd uprzywilejowany i kiedy można bezpiecznie przejść przez jezdnię.
Nie zabrakło również innych atrakcji, chociażby przygotowanego przez policjantów symulatora zderzeń, czy też pokazu ratownictwa w wykonaniu strażaków z tutejszej OSP. Najmłodsi mieli również możliwość wyskakania się na dmuchańcach i trampolinie, a wszyscy chętni mogli wesprzeć chorą Zuzię – na jej rzecz kwestowano i prowadzono garażową wyprzedaż. (BJ)

13.06.2021 1 00313.06.2021 1 00413.06.2021 1 00513.06.2021 1 00613.06.2021 1 00713.06.2021 1 008

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 20.06.2026 plakat 03 0126.06.2026 plakat 03 01

18.06.2026 plakat 02 0126.06.2026 plakat 03 02

24.06.2026 plakat 01 0125.06.2026 plakat 01 01

21.06.2026 plakat 01 02plakat 06.01 MOSiR

 
Przewiń na górę