6 sierpnia kolejny raz w tym roku na parkingu przed ratuszem zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. To w nim w godzinach od 8 do 14.30 każdy chętny, który pozytywnie przeszedł badania lekarskie mógł oddać krew.
Jedenastym dawcą tego dnia była mikołowianka Agata Nawratek.
– Do krwiodawstwa motywuje mnie chęć pomocy innym. Pierwszy raz oddałam ją mając 18 lat i staram się to robić nadal. Nie mam wśród bliskich osób, które też są dawcami, ale znam osobę, która regularnie potrzebuje krwi – przyznaje.
6 sierpnia do podzielenia się tym bezcennym lekiem zgłosiło się 13 osób, krew oddało 10, zebrano jej, 4,5 litra. Kolejna akcja 20 sierpnia w tych samych godzinach i miejscu. (bj)


Drodzy Mikołowianie
Są takie momenty w prowadzeniu samorządu, kiedy ma się poczucie, że zamykamy ważny etap przygotowań i jednocześnie otwieramy coś zupełnie nowego. Dla mnie właśnie takim momentem jest rozpoczęcie budowy nowej siedziby Miejskiego Domu Kultury.
Więcej…