Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Wolontariusze i Ciche Anioły

03.12.2021 1 00103.12.2021 1 002

Grupa osób została 2 grudnia uhonorowana za swoją bezinteresowną działalność na rzecz innych. Podczas zorganizowanej w MDK gali laureatom wręczono dyplomy i statuetki.

Wolontariuszami Roku 2021 zostali: Piotr Drzus, Renata i Jan Minołowie, Anna Jadasz, Anna Krajewska, Mateusz Prątnicki, Aniela Oleksy, Krzysztof Wicher, Barbara Lemańska-Kampa, Łukasz Hirsa, Maria Skrzydło oraz Katarzyna i Dariusz Zawiszowie. Nagrody wręczyli im burmistrz Stanisław Piechula i wiceburmistrz Iwona Spychała-Długosz.
Tytuły Cichych Aniołów za społeczne zaangażowanie odebrali: Krystyna Zimmermann, Elżbieta Jadasz, Dorota Podlodowska-Graczyńska, Renata Kalisz, Urszula Małek, Bartłomiej Gabryś i Barbara Turska. Wyróżnienia odebrali z rąk przewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Syryjczyk-Słomskiej i wiceburmistrza Mateusza Handla.
Artystyczną atrakcją wieczoru był recital Mateusza Wróbla. Organizatorem plebiscytu oraz gali było Centrum Społecznego Rozwoju we współpracy z Biurem Organizacji Pozarządowych. W roli konferansjerki wystąpiła Kornelia Piotrowska z Hufca ZHP Ziemi Mikołowskiej, którego członkinie pomagały w przeprowadzeniu gali. (B)

Wolontariusze Roku
• Piotr Drzus
O’Rety Fundacja Promująca Aktywność: Pan Piotr został nominowany szczególnie za znaczące zwiększenie zasięgu akcji O’Rety! Podaj Rower Dalej!, za sfinansowanie kilkudziesięciu rowerów, wielkie zaangażowanie logistyczne, za dar czasu i za to że jest całym sercem w fundacji.

• Renata i Jan Minołowie
Stowarzyszenie Pomocna Dłoń Krystyn i Sympatyków: To małżeństwo, które bezinteresownie pomaga osobom samotnym, chorym, niepełnosprawnym i w problemach życia codziennego. Biorą czynny udział w przedsięwzięciach stowarzyszenia i innych akcjach organizowanych przez miasto. Państwo Minoł pomagali w każdej sytuacji jak tylko była potrzeba.

• Krystyna Świerkot
Mikołowska Rada Seniorów: Pani Krystyna jest wspaniałym organizatorem aktywności osób starszych. Jest organizatorką akcji charytatywnych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej poprzez: zbiórkę żywności, koncert charytatywny dla rodziny z Bujakowa oraz koncert charytatywny „Nie zapomnij o mnie”. To nie wszystkie jej działania, w pełni zasługuje na miano Wolontariusza 2021 roku.

• Anna Jadasz
Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Powrót”: Pani Anna koordynowała akcje takie jak: „Wielkanoc dla ubogich”, „Operacja Hasiok”, „Co mogę zrobić dla Ziemi”. Dzięki jej zaangażowaniu zorganizowano zajęcia dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego oraz wiele innych wspaniałych inicjatyw, za które dziękujemy.

• Anna Krajewska
Stowarzyszenie SILOE: Pani Anna przygotowała 55 paczek i kartek z życzeniami dla osób starszych i samotnych. Ponadto współorganizowała V Rodzinny Rajd Górski oraz zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży na Wymyślance.

• Mateusz Prątnicki
Ochotnicza Straż Pożarna w Śmiłowicach: Druh Mateusz jest osobą, która najczęściej wyjeżdża na akcje ratowniczo-gaśnicze. Reprezentuje jednostkę w zawodach sportowo-gaśniczych oraz szkoli członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jest inicjatorem wielu akcji charytatywnych, dba o wszechstronne bezpieczeństwo mieszkańców Mikołowa.

• Aniela Oleksy
Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie: Pani Aniela nominowana została za działania na rzecz społeczności w Śląskim Ogrodzie Botanicznym, a w szczególności za działania sprzyjające międzypokoleniowej wymianie doświadczeń oraz działalność w Śląskim Kalendarzu Ekologicznym.

• Krzysztof Wicher
Fundacja Centrum Terapii i Rozwoju „SKARB”: Pan Krzysztof wspierał fundację w najtrudniejszym momencie, poświęcił swój czas i bez wahania włączył się w pomoc w otwarciu Specjalnego Punktu Przedszkolnego w Mikołowie. Fundacja zawsze może liczyć na pomoc Krzysztofa.

• Barbara Lemańska-Kampa
STS Biegaton Mikołów: Pani Barbara uczestniczy we wszelkich akcjach charytatywnych organizowanych przez STS Biegaton, stanowiąc przy tym ważne ogniwo w zespole. Najważniejszą akcją była organizacja Biegu dla Olka.

• Łukasz Hirsa
Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi Mikołowskiej: Druh Łukasz jest drużynowym w Związku Harcerstwa Polskiego. Nominowany został do tytułu Wolontariusza roku za pełnienie funkcji Szefa Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

• Maria Skrzydło
Stowarzyszenie Batut: Pani Maria wykazuje się niezwykłym talentem organizacyjnym, dzięki jej działaniu Stowarzyszenie Batut ma możliwość promowania się w mediach społecznościowych. Ponadto jest animatorem wielu projektów, jej pomoc jest nieoceniona.

• Katarzyna i Dariusz Zawiszowie
Centrum Społecznego Rozwoju: Małżeństwo, którego nie trzeba prosić o pomoc, oni sami ją proponują. Prężnie działają na rzecz Punktu Społecznej Życzliwości, rozdając paczki potrzebującym. Osoby o wielkim sercu, zarażające pomaganiem innych.

Ciche Anioły

• Krystyna Zimmermann
Krystyna Świerkot: Pani Krystyna jest osobą otwartą, życzliwą i chętną do pomocy w każdej sytuacji. Pomaga osobom samotnym w ich problemach, brała czynny udział w akacji charytatywnej „Nie zapomnij o mnie o Klubie Aktywnego Seniora”. Przede wszystkim działaczka na rzecz osób potrzebujących.

• Elżbieta Jadasz
Katarzyna Gembara: Pani Elżbieta łączy pokolenia, potrafi wysłuchać, podzieli się dobrą radą, jest życzliwa i ceniona zarówno przez Młodzież jak i dorosłych. Czynnie brała udział w akcji „Wielkanoc dla ubogich”. Kobieta o wielkim sercu, wszystkich traktuje z szacunkiem. To Cichy Anioł, który bez rozgłosu każdego dnia często rezygnując ze swoich potrzeb i planów, wspiera tych, którym zawalił się świat i pomaga wrócić im na właściwą ścieżkę.

• Dorota Podlodowska – Graczyńska
Edyta Majchrzak: Pani Dorota jest społecznikiem o wielkim sercu i życzliwym uśmiechu. Brała czynny udział w organizacji akcji charytatywnych, rozprowadzała paczki dla potrzebujących, pomagała w załatwianiu problemów życiowych. Podejmuje bezinteresowne działania na rzecz innych instytucji, działalność Pani Doroty nie da się opisać w kilku zdaniach. Serce na dłoni.

• Renata Kalisz
Bożena Kolanek: Pani Renata wspiera działania Fundacji Skarb na każdym obszarze. Angażuje się w akcje charytatywne, organizuje sponsorów i wspiera podopiecznych. W razie potrzeby organizuje ekipę budowlaną, piecze ciasto i rozpowszechnia ciekawą akcję. Jest cichym aniołem, na którego zawsze można liczyć.

• Urszula Małek
Ewelina Dziewior: Pani Ula jest kobietą biznesu, społecznikiem. Energia i zaangażowanie są cechami wyróżniającymi. Nie boi się nowych wyzwań, jest inicjatorką i organizatorką wielu przedsięwzięć charytatywnych.

• Bartłomiej Gabryś
Ewelina Dziewior: Realizator programu „Ekonomia po prostu”, członek organizacji pozarządowych. Człowiek o wielkiej charyzmie, pracowitości i pomyśle. Współorganizator akcji „Wielkanoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Mikołowa” oraz akcji dla podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Promuje ochronę środowiska, organizował akcję „Faceci Facetom”, służy dobrym słowem.

• Barbara Turska
Grażyna Bondel: Pani Barbara czynnie angażuje się w życie stowarzyszenia, uczestniczy w obozach, zimowiskach, prowadzi dzieciom zajęcia, koordynuje zbiórki żywności, organizuje spotkania świąteczne. Prezentuje wysoką kulturę osobistą i jest wrażliwa na każdą krzywdę dziecka.

 

03.12.2021 1 00303.12.2021 1 00403.12.2021 1 00503.12.2021 1 00603.12.2021 1 00703.12.2021 1 00803.12.2021 1 00903.12.2021 1 01003.12.2021 1 01103.12.2021 1 01203.12.2021 1 01303.12.2021 1 014

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

29.06.2024 plakat 03 001 01.07.2024 plakat 01

 20.07.2024 plakat 01 00122.06.2024 plakat01 001

06.07.2024 plakat 03 00223.07.2024 plakat 01 001

23.07.2024 plakat 01 00223.07.2024 plakat 01 003

07.07.2024 plakat 0215.07.2024 plakat 01 001

 
Przewiń na górę