Kilkanaście osób przybyło 7 kwietnia do MDK na kolejne spotkanie dla uchodźców z Ukrainy, którzy zatrzymali się w naszym mieście.
Urząd Miasta reprezentowali kierująca Wydziałem Spraw Obywatelskich Grażyna Socha oraz sekretarz miasta Jakub Jarząbek.
Poruszone tematy dotyczyły kwestii, które dla nas mogą wydać się oczywiste, jednak dla obywateli Ukrainy są nowością. Udzielano więc wskazówek w różnych sprawach, od znalezienia mieszkania i poszukiwania pracy po pomoc stomatologiczną czy logopedyczną. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…