Kolejne spotkanie z cyklu Zaplątani w Zioła odbyło się 14 czerwca w MBP.
Tym razem prowadzące Katarzyna Miszczyk oraz Dorota Gonsior opowiadały o wytwarzaniu kosmetyków z ziół i wyjaśniały, czym są adaptogeny. Jak przekonywały, nasza skóra potrzebuje w pierwszej kolejności trzech rzeczy: oczyszczenia, tonizacji oraz nawilżenia i dzieliły się swą wiedzą, jak w prosty sposób to osiągnąć.
Mówiły także o szkodliwych substancjach zawartych w drogeryjnych kosmetykach i przekonywały, iż te naturalne są nie tylko zdrowsze, ale też łatwe do sporządzenia. (BJ)
Drodzy Mikołowianie
Niewiele ponad miesiąc temu w szkołach rozbrzmiały pierwsze w tym roku szkolnym dzwonki. Do kolejnych wakacji jeszcze całe dziewięć miesięcy, więc by nauka przebiegała w komfortowych warunkach, a uczniowie i przedszkolaki mogli dobrze czuć się w swoich placówkach, jak co roku podczas wakacji wykonaliśmy szereg remontów i prac modernizacyjnych.
Więcej…