Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Mikołowianka czwartą zawodniczką w Polsce

18.07.2022 2 0118.07.2022 2 02

W Bielsku-Białej zakończyły się 17 lipca trzydniowe Mistrzostwa Polski U 18 w Lekkiej Atletyce z udziałem mikołowianki Magdaleny Słomskiej.

Była to dla juniorów młodszych najważniejsza krajowa  impreza w sezonie.
Reprezentująca barwy MKS MOS Katowice Magdalena Słomska zajęła 16 lipca 4. miejsce na 400 m przez płotki, uzyskując czas 62,21 sek. Świetny wynik w biegu eliminacyjnym w pierwszym dniu mistrzostw (61,75 sek.) dał jej również I klasę sportową, a swój dotychczasowy rekord życiowy zawodniczka poprawiła aż o 2 sekundy.
Ostatniego dnia mistrzostw startowała również na dystansie 100 m przez płotki, w którym zakwalifikowała się do finału B. Wygrała go rezultatem 14,44 sek. i ostatecznie zajęła 9. miejsce w kraju, a uzyskany czas na tym dystansie także dał jej I klasę sportową.
Magdalena Słomska rok temu powołana została do Kadry Narodowej B, w której jest także dwoje innych mikołowian: Zofia Tkocz, która tydzień temu podczas Mistrzostw Polski U 20 była 10. w biegu na 400 m, oraz Filip Pietrzyk.