Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Sześć ekip pod siatką

17.09.2022 6 00117.09.2022 6 002

17 września w hali MOSiR odbył się X Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza.

W tegorocznej edycji rywalizowało sześć ekip kadetek podzielonych na dwie grupy. W pierwszej walczyły zawodniczki: UKS Gwiazda Tarnowskie Góry, SMS Radzionków i JKS SMS Jastrzębie, zaś w drugiej UKS Trójka Mikołów, MOSM Tychy oraz MKS COPKO Imielin.
W pierwszym meczu grupy pierwszej SMS Radzionków pokonał 3 do 0 ekipę JKS SMS Jastrzębie, zaś w grupie drugiej MOSM Tychy zwyciężył 3 do 0 ekipę MKS COPKO Imielin.  Zwycięstwo z pierwszego spotkania okazało się dla teamu z Tychów wstępem do triumfu w całym turnieju. MOSM wygrał go, pokonując w finale ekipę z Radzionkowa 2 do 1.
O trzecią lokatę walczyły zawodniczki JKS SMS Jastrzębie z dziewczętami z UKS Trójka Mikołów. Nasze dziewczyny uległy 1 do 2 i musiały zadowolić się miejscem czwartym.
Poza pucharami, które wręczał burmistrz Stanisław Piechula, przyznano nagrody dla najlepszych zawodniczek. Tytuł MVP turnieju zdobyła Aleksandra Sosna, najlepszą rozgrywającą  okazała się Martyna Ciesielska, atakującą Julia Kwiecińska, przyjmującą Paulina Łęszczak, środkową Amelia Welc, a libero Oliwia Bielewicz. Najlepszą zawodniczką tego turnieju z reprezentacji UKS Trójka Mikołów okrzyknięto Weronikę Żogałę. (BJ)